„Zajazd Bałtycki” w Ustce w dniach od 05. do 10 czerwca 2012 roku był miejscem Ogólnopolskich Konfrontacji Artystycznych Niepełnosprawnych pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej.
Organizatorką przedsięwzięcia była Pani Krystyna Grabowska Prezes Centrum Rehabilitacji im. ks. Biskupa Jana Chrapka w Grudziądzu.

Programem imprezy były:
– Konfrontacje plastyczne, piosenkarskie, recytatorskie
– Wystawa pt„ Malarstwo artystów Teatru Życia”
– Widowisko Poetycko-muzyczne artystów Teatru Życia
– Ogólnopolski plener malarski pt„ Morskie i nadmorskie krajobrazy”
– Koncert pt„ Artyści Teatru Życia – mieszkańcom Ustki”

W kilkudniowych konfrontacjach, wykładach i warsztatach przygotowujących do koncertu pracowały z niepełnosprawnymi artystami, wśród których znalazły się też osoby z programu Fundacji Arka Bydgoszcz, znane osoby ze świata telewizji, teatru i sceny. Była tam prezenterka – Zofia Czernicka, piosenkarka – Lidia Stanisławska, aktor – Tadeusz Kwinta, śpiewak operowy – Zbigniew Kulwicki. A oprawą muzyczną zajmował się Ryszard Romel.

10 czerwca promenadę przy scenie w Ustce zapełnił tłum słuchaczy. Wśród nich był też Burmistrz Miasta Ustki Pan Jan Olech. Gorącymi słowami przywitał obecnych artystów i słuchaczy. Burmistrz podziękował Pani Krystynie Grabowskiej za zorganizowanie imprezy i koncertu. Wręczył kwiaty. Zaprosił również na przyszły rok.

Po słowach powitań rozpoczął się koncert. I w tym momencie jak za dotknięciem czarodziejskiej różyczki zniknęła bariera dzieląca niepełnosprawnych od reszty. Popisowe wykonania utworów wywołały aplauz widowni.

W drugiej części koncertu wystąpili prowadzący warsztaty. Dwie piosenki zaśpiewała Lidia Stanisławska, Arię operową zaśpiewał Zbigniew Kulwicki. A z programem kabaretowym wystąpił Tadeusz Kwinta.
Występy znanych artystów podniosły rangę koncertu. Jednak podkreśliły też potrzebę promowania zdolnych i utalentowanych niepełnosprawnych.

Koncert zakończył się utworem „ Życie jest za krótkie aby pić gorzkie wino…” zaśpiewanym przez wszystkich występujących, co słuchaczy zachęciło do wspólnego śpiewania. Na koniec dali gromkie brawa.

Sponsorami imprezy byli:
PFRON, Urząd Miejski w Grudziądzu, Burmistrz Miasta Ustka.

One thought on “Teatr Życia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *